۱۰ سیستم عامل برتر از نظر هکر‌ها | بلاگ

۱۰ سیستم عامل برتر از نظر هکر‌ها

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

هکربه کسی گفتهمی شود که می تواند با یک روش سریع و هوشمندانه اعمالی مانند وارد شدن به سیستم، کنجکاوی در اطلاعات محرمانه و... را انجام دهد. هکر در واقع یک برنامه نویسکنجکاو است که صدمه ای وارد نمی کند و حتی باعث تحکیم انتقالات می شود.در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۱۰ سیستم عامل برتری که توسط هکر ها مورد استفاده قرار می گیرند، بپردازیم. همه ی این سیستم عامل ها، مبتنی بر لینوکس هستند و در بین هکر ها از محبوبیت خاصی برخوردار ند.

هکربه کسی گفتهمی شود که می تواند با یک روش سریع و هوشمندانه اعمالی مانند وارد شدن به سیستم، کنجکاوی در اطلاعات محرمانه و... را انجام دهد. هکر در واقع یک برنامه نویسکنجکاو است که صدمه ای وارد نمی کند و حتی باعث تحکیم انتقالات می شود.در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۱۰ سیستم عامل برتری که توسط هکر ها مورد استفاده قرار می گیرند، بپردازیم. همه ی این سیستم عامل ها، مبتنی بر لینوکس هستند و در بین هکر ها از محبوبیت خاصی برخوردار ند.


بسیاری از ما، هکر ها را به عنوان بیگانگانی در نظر می گیریم که قدرت زیادی در کنترل سیستم ها و شبکه های کامپیوتری دارند و به همین منظور، شاید تنها دلیلی است که موجب علاقمندی بسیاری از نوجوانان به هکر بودن، شده است. اگر می خواهید تا به یک هکر زبده و ماهر تبدیل شوید، به ممارست و تمرین زیادی، نیاز دارید. یکی از اقداماتی که باید انجام دهید، یادگیری یک سیستم عامل موثر و قدرتمند است. البته، تمامی ابزار های تست و نفوذ برای نسخه های مختلف لینوکس طراحی شده اند. بنابراین واضح است که شما مجبورید تا از محیط ویندوز خارج شوید و شروع به یادگیری لینوکس کنید.

۱- Kali Linux

Kali Linux

در میان ۱۰ سیستم عامل برتر برای هکر ها، kali Linux، در جایگاه اول قرار دارد. این سیستم عامل، توسط تیم نفوذ امنیتی سازندگان بک ترک، ایجاد شد. در ۱۳ مارس ۲۰۱۳، kali 1.0.0 منتشر شد و بعد ها آپدیت های بسیاری از آن در اختیار کاربران، قرار گرفت. آخرین نسخه ی کالی، Kali 2.0 است که در ۱۱ آگوست ۲۰۱۵ منتشر شده است. این سیستم عامل در بسیاری از پلتفرم ها مانند VMware ،virtual box ، Raspberry Pi قابل اجرا است. این سیستم عامل به طور گسترده به دلیل وجود ابزار های رایگان و فروان، توسط هکر ها، برای انجام تست نفوذ مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم عامل حاوی ابزار های بسیاری برای انجام یک هدف واحد مثل sniffing و spoofing، مهندسی معکوس، شکستن رمزعبور، هک سخت افزار، گزارش گیری و... است. می توانید لیست کامل ابزار های موجود در کالی لینوکس را در وب سایت رسمی آن، به نشانیhttp://tools.kali.org/tools-listingبررسی کنید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت رسمی کالی لینوکس به نشانیhttps://www.kali.orgمراجعه کنید.

۲-Backbox Linux

Backbox Linux

Backbox Linux دومین سیستم عامل برتر برای هکرها است. آخرین نسخه ی منتشر شده ی Backbox Linux، نسخه ی BackBox Linux 4.6 - i386 است که در ۲۶ می ۲۰۱۶ منتشر شد. این سیستم عامل ابزاری مناسب برای افرادی است که قصد دارند خودشان تست های مربوط به نفوذ و ارزیابی های امنیتی را انجام دهند. این نسخه، کامل ترین نسخه ی کاربری لینوکس است که حاوی نرم افزار های استاندارد بسیار خوبی است. این سیستم عامل در محیط دسکتاپ مبتنی بر Xfce window manager، قابل اجرا است که همین امر باعث شده تا این سیستم عامل به سیستم عاملی استاندارد، ساده و کم حجم، تبدیل شود. بک باکس نیز مخازن نرم افزار ی مربوط به خود را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت رسمی این سیستم عامل به نشانیhttps://backbox.orgمراجعه کنید.

۳-DEFT

DEFT

DEFTنیز یک نسخه ی توزیع شده از لینوکس است که بر اساس لوبونتو (Lubuntu ) و Ubuntu Desktop ایجاد شده و حاوی بهترین برنامه های اوپن سورس و رایگان اختصاصی برای واکنش های سریع، هوش سایبری و متخصصان عیب یابی کامپیوتری است و برای مقاصد نظامی، اجرای قانون، اهداف امنیتی و ممیز های IT، مورد استفاده قرار می گیرد و حاوی ابزار های بسیاری است که می توان از آن ها در موارد گوناگونی مانند گزارش گیری، جاسوسی ((Open-Source INTelligence (OSINT)، ابزار های بازیابی رمزعبور، ابزار های قانونی شبکه و بسیاری دیگر استفاده کرد. می توانید لیست کامل این پکیج ها را در وب سایت رسمی DEFTو در قسمتhttp://www.deftlinux.net/package-list/ببینید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهhttp://www.deftlinux.net/مراجعه کنید.

۴-Cyborg

Cyborg

از پیشرفته ترین، قدرتمندترین و در عین حال زیباترین نسخه ی توزیع شده ی لینوکس برای تست نفوذ است و حاوی آخرین مجموعه ابزارهایی است که برای هکر های قانونمند و کارشناسان امنیت سایبری بسیار کاربردی هستند. این سیستم عامل شامل بیش از ۷۰۰ ابزار به همراه ابزار های اختصاصی و منویی برای امنیت تلفن های همراه و تجزیه و تحلیل نرم افزار های مخرب است. در نتیجه، مقایسه ی این سیستم عامل با سیستم عامل کالی لینوکس بسیار ساده است. Cyborg سیستم عامل جدیدی به شمار می رود که بر اساس اوبوتنو ایجاد شده است. این نسخه از لینوکس نیز قطعا یکی از بهترین سیستم عامل های مورد استفاده ی هکرها است و به همین جهت در رتبه ی چهارم این لیست قرار گرفته است. می توانید با مراجعه به آدرسhttp://cyborg.ztrela.com/tools/لیست کامل ابزار های تست نفوذ موجود در این سیستم عامل را مشاهده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی این سیستم عامل به نشانیhttp://cyborg.ztrela.com/مراجعه کنید.

۵- Samurai Web Testing Framework


The Samurai Web Testing Framework

The Samurai Web Testing Framework، محیط از پیش پیکربندی شده ی لینوکس است که در ابتدا به عنوان یک محیط وب pen-testingمورد استفاده قرار می گرفت. این سیستم عامل شامل بهترین ابزار های اوپن سورس و رایگانی است که می تواند در مواردی نظیر حمله به وب سایت ها و انجام آزمایش های مختلف در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه، شامل تمامی ابزار های مورد نیاز در مراحل چهارگانه ی یکweb pen-test است.

در Samurai Web Testing Framework، ابزار هایی مانند Fierce domain scanner و Maltego وجود دارند و برای نقشه برداری، ابزارهایی مانند WebScarab و ratproxy در اختیار ماست و ما می توانیم متناسب با نیازمان آن ها را انتخاب کنیم. این ابزار ها می توانند شامل w3af و burp، BeEF و AJAXShell و... باشند. در این CD علاوه بر موارد ذکر شده، یک wiki از پیش طراحی شده نیز وجود دارد که می توان از آن، برای ذخیره سازی اطلاعات در طول pen-testاستفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهhttp://samurai.inguardians.com/مراجعه کنید.

۶-Network Security Tool kit

Network Security Tool kit

Network Security Toolkit (NST) یک CD با قابلیت بوت است که براساس نسخه ی توزیع شده ی Fedora ایجاد شده است. این بسته ی ابزاری برای ایجاد دسترسی آسان به بهترین نوع از اپلیکیشن های امنیت شبکه ی اوپن سورس، طراحی شده و می توان آن را در اغلب پلتفرم های x86 اجرا کرد. هدف اصلی از توسعه ی این ابزار، ایجاد مدیریت امنیتی برای شبکه به همراه مجموعه ی عظیمی از ابزار های امنیت شبکه ی اوپن سورس بوده است. چیزی که در مورد NST جذابیت دارد این است که، ما می توانیم اغلب سیستم های x86 ( پنتیوم ۲ و بالاتر ) را به یک سیستم طراحی شده برای تحلیل ترافیک شبکه، تشخیص نفوذ، تولید بسته ی شبکه، نظارت بر شبکه های بی سیم، یک سرور سیستم خدمات مجازی یا یک اسکنر میزبان یا شبکه ی غیر واقعی، منتقل کنیم.

برای کسب اطلاعات تکمیلی به وب سایت رسمیhttp://www.networksecuritytoolkit.org/nst/index.htmlمراجعه کنید.

۷-Parrot-sec Forensic OS

Parrot-sec Forensic OS

Parrot Security OS، سیستم عاملی است که به وسیله ی Frozenbox Network، توسعه یافت و برای انجام آزمایشات امنیتی و نفوذ و تحلیل قانونی یا ناشناس بودن در وب، طراحی شده است. Parrot Security از محیط Mate Desktop استفاده می کند که موجب افزیش سرعت این سیستم عامل نیز شده است. این سیستم عامل در ظاهر شبیه به یک نسخه ی توزیع شده ی مبتنی بر Debian و از نظر کارآیی، شبیه Kali Linux است چون کارکنان Frozen Network برای ایجاد این سیستم عامل از مخزن داده های Kaliاستفاده کردند. این سیستم عامل یک نسخه ی توزیع شده با قابلیت بوت است و به خوبی از طریق یک سی دی بوت، قابل اجرا است.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهhttps://www.parrotsec.org/مراجعه کنید.

۸-NodeZero

NodeZero

NodeZero نسخه ی توزیع شده ای از Ubuntu است که برای تست نفوذ مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم عامل از مخازن اوبونتو استفاده می کند. در نتیجه هر وقت که اوبونتو پچی را برای رفع نقص های موجود در آن منتشر کند، می توانید از آپدیت های سیستمی یا آپگرید های منتشر شده، مطلع شوید. یکی از دلایل محبوبیت Nodezero، وجود THC IPV6 Attack Toolkit است که شامل ابزار هایی مانند live6،detect-new-ip6، dnsdict6، dos-new-ip6، fake-advertise6، fake-mipv6، fake_mld6، fake_router6، implementation6، implementation6d، parasite6، recon6، redir6، rsmurf6، sendpees6، smurf6، toobig6 و trace6 است. Node Zero رسما به عنوان Ubuntu Pentest Edition شناخته می شود و اولین Ubuntu/Gnome مبتنی بر توزیع pen testing به شمار می رود که منتشر شده است.

۹-Pentoo

Pentoo

Pentoo متمرکز بر یک سی دی با قابلیت بوت مبتنی بر Gentoo است. به گفته ی توسعه دهندگان این سیستم عامل، Pentoo در واقع Gentoo است در پوشش pentoo. بنابراین اگر از pentoo استفاده می کنید، این نسخه برای شما ساخته شده است. در صفحه ی ابتدایی وب سایت این سیستم عامل، کرنال و برخی از ابزار های سفارشی از جمله یک کرنال Hardened به همراه پچ های aufs، پشته ی ackported Wifi از آخرین نسخه ی پایدار کرنال منتشر شده، ماژول پشتیبانی ala slax، XFCE4 wm و Cuda/OPENCL پشتیبانی فعال با ابزار های توسعه یافته، را می توانید مشاهده کنید.

۱۰-Arch Linux

Arch Linux

Arch Linux نسخه ی توزیع شده ی لینوکس برای کامپیوتر های مبتنی بر IA-32 و معماری های x86-64است و عمدتا از نرم افزار های اوپن سورس و رایگان تشکیل شدهو از مشارکت های گروهی، پشتیبانی می کند.

امکانات Arch Linux:

  • Arch Linux از بسته ی مدیریتی خود با نام Pacman استفاده می کند که با استفاده از آن، پکیج های ساده ی باینری را با یک پکیج سیستمی به منظور استفاده ی هرچه راحت تر، ترکیب می کند.
  • Arch Linux از یک سیستم ldquo;rolling releaserdquo; استفاده می کند که امکان نصب یکجا و ارتقاء دائمی نرم افزاری را ایجاد می کند.
  • Arch تلاش می کند تا در صورت امکان، پکیج های خود را به نرم افزار های اصلی بالادستی نزدیک کند.

برای مشاهده ی اطلاعات پکیج های installer به آدرسhttps://www.archlinux.org/packages/مراجعه کنید.

آدرس رسمی سایت Arch Linux:https://www.archlinux.org

Source:zoomit

۱۰ سیستم عامل برتر از نظر هکر ها,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 18 آبان 1395 ساعت: 23:04