تاریخچه المپیک مدرن؛ از توقف تا احیای دوباره | بلاگ

تاریخچه المپیک مدرن؛ از توقف تا احیای دوباره

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

کنگره ای در سال ۱۸۹۶ میلادی در کشور یونان برگزار می شود و در آن تصمیم گرفته می شود که بازی های المپیک هر ۴ سال یک بار اجرا شود. باماهمراه باشید.

کنگره ای در سال ۱۸۹۶ میلادی در کشور یونان برگزار می شود و در آن تصمیم گرفته می شود که بازی های المپیک هر ۴ سال یک بار اجرا شود. باماهمراه باشید.


بر اساس مدارک برجای مانده از سال ۳۹۴ تا سال ۱۸۹۶ میلادی بازی های المپیک به کل تعطیل می شود و بر اثر زلزله، المپیا به شدت از بین می رود. از آن سال به بعد کارشناسان زیادی در مورد بازی های المپیک و قوانین آن به تحقیق و جستجو پرداختند. یکی از این دانشمندان برجسته ی یونان <<پی یو بارون دوکربرتن>> بوده که تلاش های فراوانی در بوجود آمدن المپیک نوین داشته است و در نهایت در سال ۱۸۸۹ میلادی مراسمی در کشوریونانبرگزار می شود که در آن اصول و قوانین بازی های جدید المپیک پایه گذاری می شود.

حدود ۳ سال بعد یعنی در سال ۱۸۹۲ میلادی، پی یو بارون دوکربرتن اساس و پایه ی المپیک جدید را به طور مفصل و دقیق تنظیم می کند و در اختیار اتحادیه ورزش کشورپاریسقرار می دهد. سپس وی با حمایت این کشور به عنوان رئیس اتحادیه ی ورزش پاریس منصوب می شود. او برای همکاری و اتحاد با کشورهای زیادی رابطه برقرار می کند و حمایت آنها را جلب می کند.

همانطور که قبلا توضیح داده شد کنگره ای در سال ۱۸۹۶ میلادی در یونان برگزار می شود و در این مراسم تصمیم گرفته می شود که مسابقات المپیک هر ۴ سال یک بار در کشورهای وسیع و بزرگ انجام پذیرد. همچنین برای مدیریت و سرپرستی از این بازی ها، کمیته ی بین المللی المپیک بوجود می آید.

بدین ترتیب المپیک جدید در سال ۱۸۹۶ بعد از تولد حضرت مسیح (ع) در کشور یونان مجددا احیا می شود.

نماد پرچم المپیک

پیردوکوبرتن پرچمی را در سال ۱۹۱۴ میلادی طراحی می کند و به کنگره ی پاریس ارائه می دهد. رنگ این پرچم سفید است و بر روی آن ۵ عدد حلقه به رنگ های سبز، سیاه، آبی، زرد و قرمز، حکاکی شده است که نماد المپیک را نشان می دهد. این حلقه ها در واقع نشانگر همبستگی و وحدت۵ قاره ی جهان است و تمام قهرمانان و اسطوره های ورزشی با یکدیگر به مسابقه می پردازند.

Source:kojaro

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : سه شنبه 18 آبان 1395 ساعت: 23:05