۵ ترفند آیفون برای کاهش مصرف بسته اینترنت موبایل

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

background_app_refresh_settings_iphone_hero
در این نوشته ۵ روش را که از طریق آن ها می توانید مصرف اینترنت دیتای آیفون تان را کاهش دهید بررسی می کنیم. برای بررسی این ۵ روش با ماهمراه باشید.

background_app_refresh_settings_iphone_hero
در این نوشته ۵ روش را که از طریق آن ها می توانید مصرف اینترنت دیتای آیفون تان را کاهش دهید بررسی می کنیم. برای بررسی این ۵ روش با ماهمراه باشید.


۱- بروزرسانی اپ ها را از طریق دیتای سیم کارت غیرفعال کنید

اگر اپلیکیشن های آیفون تان به شکل خودکار بروزرسانی می شوند، مطمئن شوید که این اتفاق فقط در شرایطی می افتد که به اینترنت Wi-Fi وصل باشید. به این شکل مانع از بروزرسانی اپ ها به صورت خودکار با دیتای موبایل تان می شوید. برای این کار به بخش Settings بروید و در iTunes amp; App Stores بخش Use Cellular Data را غیرفعال نمایید.

۲- بروزرسانی اپ ها در پس زمینه را غیرفعال کنید

Capture

اپلیکیشن های iOS می توانند در پس زمینه گوشی در حالی که باز نیستند اما فعال هستند هم بروزرسانی شوند. به این ترتیب می توانند جدیدترین خبرها یا محتواها را نمایش دهند. برای غیر فعال کردن این امکان، به آدرس Settings> General> Background App Refresh بروید و این قابلیت را کاملا غیرفعال کنید. راه دیگر این است که از لیستی که در تصویر زیر می بینید و انتخاب کنید که می خواهید کدام اپ در پس زمینه بروزرسانی شود.

۳-Wi-Fi Assist را غیرفعال کنید

capture2

Wi-Fi Assist یک قابلیت مفید در گوشی های آیفون است که باعث می شود زمانی که سیگنال اینترنت Wi-Fi ضعیف می شود به کمک بیاید و با کمک دیتا مانع قطع شدن اینترنت یا کم شدن سرعت تان شود. اما خیلی وقت ها واقعا نیازی به استفاده از اینترنت موبایل تان ندارید و ممکن است اینترنت موبایل بیش از حد به Wi-Fi کمک برساند طوری که بخش عمده مصرف تان از طریق دیتا اتفاق بیافتد. برای پرهیز از این اتفاق باید Wi-Fi Assist را هر چه سریع تر غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این قابلیت آیفون تان راه آسانی در پیش دارید. به بخش Settings بروید و در بخش Cellular کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا بتوانید Wi-Fi Assist را غیرفعال کنید.

۴- دیتای سیم کارت را برای استفاده iCloud Drive غیرفعال کنید

اگر اسناد و فایل های مختلف تان را در سرویس ابری iCloudقرار می دهید، استفاده اینترنت این بخش را Wi-Fi Only کنید. به آدرس Settings> iCloud> iCloud Drive بروید و استفاده از دیتای موبایل را غیرفعال کنید.

capture3

۵- به جای استریم کردن، دانلود کنید

استریم موسیقی و پادکست برای مدت طولانی وقتی به اینترنت Wi-Fi دسترسی ندارید می تواند به سرعت حجم قابل توجهی از اینترنت موبایل تان را کم کند. اغلب اپ های موسیقی و پادکست (مثل اسپاتیفای و اپل موزیک) این امکان را دارند که استریم کردن را فقط به Wi-Fi محدود کنید، این امکان باعث می شود عادت کنید وقتی به Wi-Fi دسترسی ندارید به جای اینکه خیلی ساده در همه شرایط به استریم بپردازید، مجبور شوید که موسیقی یا پادکست مورد نظرتان را دانلود کنید. این اقدام می تواند مستقیما بر میزان مصرف تان تاثیر قابل توجهی بگذارد. برای مثال در تصویر زیر می توانید شیوه غیرفعال کردن استفاده از دیتا در اپلیکیشن اپل موزیک را ببینید:

capture4

برای غیرفعال کردن این امکان در اپل موزیک به بخش Setting> Music بروید. در بخش Streaming و Downloads گزینه Use Cellular Date را غیرفعال کنید. اگر این اقدام خیلی برای تان سخت است و فکر می کنید شاید گاهی به استفاده از اینترنت سیم کارت برای استریم کردن نیاز پیدا کنید، بگذارید گزینه اول فعال بماند اما گزینه High Quality on Cellular را غیرفعال کنید تا زمانی که به Wi-Fi دسترسی ندارید موسیقی با کیفیت پایین تری پخش شود و حجم کمتری مصرف کنید.

برای اپ پادکست هم به بخش Setting> Podcasts بروید و Cellular Data را غیرفعال کنید.

source:mag.digikala

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1396 ساعت: 17:28

close
تبلیغات در اینترنت